ВО "Свобода"

ENG

24 липня
Рожищенська райрада вимагає ухвалення Антиолігархічного пакету
Рожищенська райрада вимагає ухвалення Антиолігархічного пакету

24 липня 2018 року Рожищенська райрада одноголосно підтримала внесене фракцією ВО "Свобода" звернення до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень.

"Найбільші виклики, які сьогодні постали перед українцями, це ‒ війна, корупція і тотальне зубожіння нації. Але найстрашніше ‒ непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. Причиною цього є олігархія.

По-перше, олігархія є основою системної корупції. Попри створення нових антикорупційних органів і задекларовану на найвищому рівні боротьбу з корупцією, її рівень лише зростає. Боротьба йде лише з окремими проявами корупції, а це не може розв'язати проблему системно, бо не торкається її основи ‒ олігархії, яка є зрощенням великого кримінального капіталу з державною владою. Адже саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття. Це вони корумпують увесь державний апарат, за що отримують можливості за безцінь приватизовувати підприємства та творити приватні монополії, не платити податків і вивозити награбоване в офшори, "освоювати" державний бюджет через різноманітні тендери та дотації, обкладати українців непомірними тарифами та цінами за товари та послуги.

По-друге, олігархія є причиною зубожіння українців. Падіння рівня життя тотальної більшості українців ‒ це зовсім не "дешевий популізм", а доконаний математичний факт. У визискуваній олігархами Україні її громадяни мусять працювати за 190 євро на місяць, що є найнижчою чистою середньою зарплатнею в Європі. Ця сума у понад п'ять разів менша за середню зарплатню у крихітній непромисловій Естонії, яка одночасно з нами позбулася колгоспного совєцького ярма, майже в чотири рази менша за середню заробітну плату в Польщі, яка починала з нижчих порівняно з Україною стартових позицій на початку 90-х рр., і навіть менша, ніж у сусідніх Білорусі та Молдові", - зазначається в документі.

Нагадаємо, що раніше аналогічні звернення щодо ухвалення Антиолігархічного пакету підтримали Ковельська міська рада, Локачинська районна рада, Шацька районна рада, Горохівська міська рада, Турійська селищна, Камінь-Каширська, Ратнівська, Іваничівська і Старовижівська районні ради, а також Волинська обласна рада.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"