ВО "Свобода"

ENG

23 червня
У Луцьку "Свобода" взяла участь у вшануванні розстріляних в'язнів Луцької тюрми
У Луцьку "Свобода" взяла участь у вшануванні розстріляних в'язнів Луцької тюрми

23 червня 2018 року у Луцьку вшанували пам'ять загиблих під час розстрілу у Луцькій тюрмі 1941 року українців, які були вбиті російсько-совєтською окупаційною владою.

Участь у скорботних заходах взяли мешканці міста, представники міської та обласної влади, духовенства, громадських організацій, Луцька міська організація ВО "Свобода" та Волинський осередок ВГО "Сокіл".

Лучани доєднались до Скорботної ходи, що вирушила від Свято-Троїцького кафедрального собору вулицею Лесі Українки до пам'ятного знаку "Жертвам політичних репресій" та місця розстрілу біля стін Луцької тюрми.

Скорботна хода у день пам'яті в'язнів Луцької тюрми
Скорботна хода у день пам'яті в'язнів Луцької тюрми

Панахиду за загиблими відслужив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

"До нас часто приходили так звані визволителі. Казали, що прийшли, аби визволити українців. І часто люди вірили їм. Насправді ж кожен такий визволитель був окупантом. Бо визволитися може лише вільна людина, яка сама творить свою долю і своє майбутнє. Чужинці не приносять визволення. Ті, хто тут загинув, бажали просто бути щасливими на своїй землі. І я бажаю, щоб сьогодні ми думали над тим, наскільки виправдовуємо їх очікування. Наскільки ми досягнули того, заради чого вони постраждали: свободи, правди, права бути господарем на своїй землі і називати її Батьківщиною", - звернувся до присутніх митрополит Михаїл.

Панахида біля місця розстрілу в'язнів Луцької тюрми
Панахида біля місця розстрілу в'язнів Луцької тюрми

Перший заступник голови Волинської облради свободівець Олександр Пирожик у виступі закликав не забувати, хто є його істинним організатором і несе відповідальність за знищення українців упродовж століть:

"В кожного злочину в історії є свої організатори, виконавці та замовники. Злочин такого масштабу, який відбувся у Луцьку в червні 1941 року, був можливим тому, що Україна була окупована московськими загарбниками. Ще давно, до початку російської агресії проти України, "Свобода" прямо вказувала на те, що саме Росія несе всю відповідальність за розстріли у Луцькій в'язниці тисяч українців. Нам тоді навіть говорили: ні, це не Росія, це лише окремі росіяни, не можна так звинувачувати "братній народ". На жаль, в полоні ілюзії щодо Росії і її імперської політики українці перебували дуже довго. Тому то стало можливе російське вторгнення в Україну у 2014 році. Сьогодні ми згадуємо про тих, хто був вбитий за те, що він українець, який має власну позицію, хоче жити в Українській державі і бажає бути вільним, а не рабом Москви. Пам'ятаймо про трагічні події червня 1941 року у Луцьку. Нехай вони будуть вічним нагадуванням і пересторогою для наших нащадків".

Олександр Пирожик біля стіни розстрілу в'язнів Луцької тюрми
Олександр Пирожик біля стіни розстрілу в'язнів Луцької тюрми

Захід закінчився покладанням квітів до стіни розстрілу в'язнів.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"