ВО "Свобода"

ENG

5 лютого
Микола Федік: Безвідповідальна антиукраїнська політика Польщі може привести до краху Польської держави
Микола Федік: Безвідповідальна антиукраїнська політика Польщі може привести до краху Польської держави

Безвідповідальна шовіністична антиукраїнська політика Польщі, яку системно проводить польська влада, загрожує у майбутньому існуванню Польської держави. Про це 5 лютого 2018 року під час пікетування консульства Республіки Польща у Луцьку заявив голова Луцької міської організації ВО "Свобода" Микола Федік.

5 лютого ВО "Свобода", "Народний контроль", "Правий Сектор" та "Національний корпус" разом з лучанами та представниками громадських організацій провели акцію перед консульством Республіки Польща в Луцьку на знак протесту проти ухвалення польськими Сеймом і Сенатом змін до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, що принижують українську національну гідність, ставлять під сумнів право українців на власну державу і боротьбу за незалежність, передбачають кримінальне переслідування за бандерівську ідеологію. Учасники акції вимагали недопущення надання чинності антиукраїнським змінам до законодавства Польщі.

Пікет польського консульства у Луцьку
Пікет польського консульства у Луцьку

"Ми зібралися тут, що висловити українську позицію щодо антиукраїнської політики Польщі. Нещодавно польський парламент ухвалив відверто ворожий до України акт, який заперечує право українців на власну державу і боротьбу за незалежність. В ньому містяться прямі вказівки на територіальні претензії Варшави. Українські землі називаються Східною Малопольщею. А усі, хто боровся за незалежність України у середині минулого століття, оголошуються злочинцями. При цьому Польща свідомо закриває очі на власні злочини. На численні факти співпраці з Третім Рейхом у 30-ті роки 20-го століття. Хочу нагадати польським політиками, що коли у 1935 році помер Юзеф Пілсудський, то у нацистській Німеччині оголосили траур. Польща разом з Третім Рейхом брала участь в окупації Чехії. А тепер поляки повчають нас, кого нам шанувати і як нам бачити минуле", - зазначив у виступі голова Луцької міської організації ВО "Свобода" Микола Федік.

Микола Федік на пікетуванні польського консульства у Луцьку
Микола Федік на пікетуванні польського консульства у Луцьку

Свободівець додав, що сучасна політика Польщі є абсолютно безвідповідальна недалекоглядна і руйнує концепцію Балто-Чорноморського союзу, який міг би стати одним з геополітичних центрів Європи:

"Поляки мають претензії не лише до України, а й до інших сусідів. Замість того, щоб будувати рівноправні стосунки, вони маніпулюють минулим і відроджують шовінізм. Польща своїми діями знищує концепцію Балто-Чорноморського союзу. Зауважу, що останнім часом політику польської влади критикують у Європі, США, Ізраїлі. Єдина країна, яка підтримала так званий "антибандерівський закон" - Росія. Лише цей факт пояснює, кому вигідна така політика Варшави. Але в той час як той же Ізраїль жорстко реагує на рішення сейму і сенату, українська влада не спроможна дати відповідь на втручання у внутрішні справи офіційної Варшави".

Олександр Пирожик виступає на пікетуванні польського консульства
Олександр Пирожик виступає на пікетуванні польського консульства

"Таке враження, що вся польська політична еліта загинула у катастрофі під Смоленськом. І тепер Польщею керують особи, які не здатні адекватно сприймати геополітичну реальність. Антиукраїнська політика Польщі веде до відродження польського шовінізму. Але полякам не варто забувати, що поразка України завжди обертається поразкою Польщі", - наголосив перший заступник Волинської облради свободівець Олександр Пирожик.

Також перед присутніми виступили представники "Народного контролю", "Правого сектору", "Національного корпусу" та Братства ОУН-УПА імені Клима Савура.

Пікетування польського консульства у Луцьку
Пікетування польського консульства у Луцьку

Заяву щодо ворожих до України змін до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів зачитав голова Волинського осередку "Національного корпусу" Андрій Дяченко. Потому учасники акції передали її до польського консульства та висловили сподівання на те, що українська позиція буде донесена до польського президента.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"