ВО "Свобода"

ENG

29 січня
Микола Федік: Крутянці ‒ це Небесна сотня 1918 року
Микола Федік: Крутянці ‒ це Небесна сотня 1918 року

Герої Крут 1918 року є першою Небесною сотнею. Про це під час вшанування 100-ої річниці бою під Крутами у Луцьку заявив голова Луцької "Свободи" Микола Федік.

Націоналіст закликав шукати в українській історії перемоги і не перетворюватися на націю-жертву:

"Герої Крут - це перша українська Небесна сотня, яка загинула за Україну. Так склалося, що український народ любить плакати. Але крутянці не були жертвами чи переможеними. Вони виконали наказ і зробили ту справу, яку мали зробити. Вони зупинили російських окупантів на час, який дав можливість УНР підписати договір у Бресті та здобути міжнародне визнання. Крутянці дали поштовх перемозі українського духу, відкрили епоху розкріпачення свідомості українців. До Крут українці ніби перебували в летаргійному сні і після довгих років російського панування не наважувалися піднятися на масову боротьбу з окупантами. Після Крут ситуація змінилася. Герої Крут відкрили сторінку героїв Холодного Яру, героїв УПА і героїв новітньої російсько-української війни. Вони боролися за українську перемогу, відродження українського духу і перемогли імперію. Не треба забувати про це".

"Я не можу зрозуміти поведінки перших осіб держави на чолі з Президентом України Петром Порошенком. Він стає на коліна перед чужими героями, а до своїх у Крути не може навіть приїхати. І це намаються виправдати поганою погодою. Це дико і неприпустимо. Коли хлопці проливали свою кров за Україну, вони не зважали на погоду. А наші правителі не можуть знайти в собі сили, щоб хоча би віддати їм данину пам'яті", - додав Микола Федік.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"