ВО "Свобода"

ENG

1 січня
У Луцьку відзначили 109-ту річницю народження Степана Бандери
У Луцьку відзначили 109-ту річницю народження Степана Бандери

1 січня 2018 року у Луцьку на площі Героїв Майдану відбулися заходи з відзначення 109 річниці народження лідера ОУН Степана Бандери.

Акція розпочалася зі спільної молитви за Степана Бандеру та усіх борців за свободу і незалежність України. До підніжжя постаменту, де має постати монумент Степана Бандери, поклали квіти.

Покладання квітів до постаменту пам'ятника Степану Бандері у Луцьку
Покладання квітів до постаменту пам'ятника Степану Бандері у Луцьку

Перед громадою виступили лідери націоналістичних місцевих організацій, громадські діячі, голова фракції ВО "Свобода" у Луцькій міській раді Микола Федік, учасник російсько-української війни, член Луцького міського комітету ВО "Свобода" Олександр Скиба, очільник Волинського осередку "Національного корпусу" Андрій Дяченко, голова Волинського братства ветеранів ОУН-УПА Богдан Вівчарик та інші.

Відзначення 109 річниці народження Степана Бандери у Луцьку
Відзначення 109 річниці народження Степана Бандери у Луцьку

Перший заступник голови Волинської облради свободівець Олександр Пирожик відзначив, що в минулі роки в новорічні дні їздив на Схід України до бійців, а цього ж року планує поїхати на Донбас на Водохреще:

"Будучи дома, мав змогу оцінити, що транслюють у новорічну ніч наші телеканали. Ми недалеко відійшли від совка. Влада боїться бандеризації України. Як бояться її наші сусіди на Сході та Заході. Бо тоді Україна буде не аморфною країною, а могутньою державою, з якою будуть рахуватися усі".

Олександр Пирожик виступає під час 109 річниці з дня народження Степана Бандери
Олександр Пирожик виступає під час 109 річниці з дня народження Степана Бандери

"Я не буду виголошувати пафосні промови. Буду говорити фактами. Після Революції гідності в державі виник тренд на патріотизм. Політики, які раніше взагалі не мали нічого спільного ні з патріотизмом, ні з націоналізмом, раптово стали великими патріотами. Щось подібне відбулося у Луцьку. Але не треба тішити себе ілюзіями про їх патріотизм і національну свідомість. Адже це типові пристосуванці. Найкращий індикатор патріотизму місцевої луцької влади ‒ це ця площа Героїв Майдану і пустий постамент для пам'ятника Степану Бандері. Досить лише глянути на це місце і будь-які питання щодо ідейних цінностей правлячої влади відпадають самі собою. Відсутність пам'ятника видатному українцю, який уособлює боротьбу за соборну незалежну Україну, є індикатором патріотизму керманичів Луцька", - наголосив голова фракції ВО "Свобода" у Луцькій міськраді Микола Федік.

Також свободівець передав привіт виконувачому обов'язки міського голови Григорію Пустовіту, який прислав на захід свого помічника Аскольда Пекарського.

Микола Федік виступає на 109 річниці народження Степана Бандери
Микола Федік виступає на 109 річниці народження Степана Бандери

"Нам усім потрібно спільно з громадою йти у міську раду та добиватися від влади конкретних дій щодо будівництва пам'ятника Степану Бандері. Лише так вони здатні дослухатися до думки лучан", - додав Микола Федік.

Учасник російсько-української війни, член Луцького міського комітету ВО "Свобода" Олександр Скиба констатував, що йому незвично бачити паралельну реальність, яка існує в державі.

"З одного боку влада каже про війну і виголошує патріотичні промови. З іншого, в країні фейєрверки, корупція та ставлення до бійців зі Сходу як до чогось такого, що порушує існуючу реальність. Змушує не забувати, що там на Сході убивають українців".

Постамент для пам'ятника Степану Бандері
Постамент для пам'ятника Степану Бандері

Олександр Скиба закликав лучан бути принциповими і приймати правильні рішення та не давати вводити себе в оману різним політпроектам під час виборів.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"