ВО "Свобода"

ENG

23 листопада 2017
Східноєвропейський університет ігнорує рішення Волинської облради щодо відзначення Року УПА
Східноєвропейський університет ігнорує рішення Волинської облради щодо відзначення Року УПА

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки ігнорує рішення Волинської обласної ради про відзначення Року УПА на Волині та 70-річчя польської репресивної операції "Вісла". Про це під час виступу на сесії обласної ради 23 листопада 2017 року за дорученням фракції ВО "Свобода" заявив перший заступник голови Волинської облради свободівець Олександр Пирожик.

Зі слів Олександра Пирожика, відповідним рішенням обласної ради цьому вищому навчальному закладу рекомендували організувати та провести в поточному році Міжнародну наукову конференцію з питань героїки та збройної боротьби УПА. Крім того, в Обласній цільовій програмі історичних досліджень Волині на 2017-2021 роки депутати передбачили проведення Міжнародної наукової конференції з проблематики репресивної операції "Вісла", а також запропонували проведення "круглого столу" "Українська революція 1917-1921 років: погляд із сьогодення".

"Рік УПА на Волині підходить до завершення, а жодного з цих заходів щодо вивчення національно-визвольної боротьби українців у середині минулого століття у СНУ не проведено… Натомість за участі університету вже третій місяць проводяться заходи з пропагування історичної постаті волинського воєводи часів Речі Посполитої Генрика Юзевського з нагоди 125-річчя від дня його народження. У переліку заходів "Генрик Юзевський: довірена особа Польщі та України" ‒ 15 пунктів, час проведення ‒ з вересня по листопад цього року", ‒ наголосив Олександр Пирожик.

На думку свободівця, цим самим в університеті фактично пропагується польська версія української історії та польська ідентичність. Адже Генрик Юзевський для українців ‒ постать доволі неоднозначна.

"Це той воєвода, який у 1930-х роках здійснював політику асиміляції українців, польської колонізації Волині та переслідував і саджав у тюрми українських патріотів і націоналістів, зокрема активних членів ОУН. У що перетворився цей вищий навчальний заклад? У носія польського світогляду та польської версії української історії?" ‒ поставив риторичне запитання перший заступник голови обласної ради.

Промовистим, на думку Олександра Пирожика, є також те, що окремі викладачі університету невиправдано залежні від польських грантів і активно займаються видавництвом книг, у яких пропагується польський погляд на часи перебування України у складі колоніальної імперії Річ Посполита у міжвоєнний період.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"