ВО "Свобода"

ENG

17 вересня 2017
У райцентрі Рожище на Волині вшанували пам'ять загиблих Героїв УПА
У райцентрі Рожище на Волині вшанували пам'ять загиблих Героїв УПА

17 вересня 2017 року у райцентрі Рожище на Волині вшанували пам'ять десятьох повстанців, загиблих від рук російських окупантів. У заходах узяли участь активісти ВО "Свобода", Волинського братства ветеранів ОУН-УПА імені полковника Клима Савура, Волинської ветеранської спілки політв'язнів і репресованих, представники місцевої влади, громадськості, художньої самодіяльності, краєзнавці, журналісти.

Останки загиблих вояків УПА місцеві активісти виявили в одному із занедбаних колодязів, куди скидали тіла загиблих повстанців кремлівські карателі. Зусиллями їх бойових побратимів, яким вдалося вижити у кривавій борні з московськими окупантами, 20 років тому останки героїв УПА були перезахоронені на місцевому кладовищі.

Хода до місця захоронення воїнів УПА у Рожищах
Хода до місця захоронення воїнів УПА у Рожищах

Учасники поминальних заходів пройшли хресною ходою від центру селища Рожище до кладовища, де перепоховані останки загиблих героїв. Поминальну панахиду на їх могилі відслужили священики УПЦ Київського патріархату, яку очолив декан Рожищенського деканату УПЦ КП Василь Шняк. Присутні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання, поклали вінки та квіти до їхньої могили.

Хода до місця захоронення воїнів УПА у Рожищах
Хода до місця захоронення воїнів УПА у Рожищах

Виступаючи на могилі загиблих повстанців, почесний голова Волинського крайового братства вояків ОУН-УПА імені полковника Клима Савура Василь Кушнір подякував присутнім за пам'ять про героїв. Перший заступник голови Волинської обласної ради свободівець Олександр Пирожик наголосив, що Рожищенський район дав нашій нації багато звитяжних сторінок історії УПА та особливих імен у цій боротьбі. Особлива шана Рожищенській громаді ‒ за активну участь у відзначенні Року УПА на Волині, проголошеного обласною радою з ініціативи фракції ВО "Свобода".

Голова ГО "Волинська ветеранська спілка політв'язнів і репресованих" Ігор Гураль висловив окрему вдячність ветерану ОУН-УПА, члену спілки Ананію Добровольському та його родині за організацію заходу та системну роботу із вшанування пам'яті героїв УПА.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"