ВО "Свобода"

ENG

27 серпня 2017
Олег Тягнибок: Потрібно будувати українську, а не фіктивну Україну
Олег Тягнибок: Потрібно будувати українську, а не фіктивну Україну

Якщо ми хочемо, щоб українці на своїй землі жили заможно та гідно, то потрібно будувати українську, а не фіктивну Україну, яка має лише зовнішні атрибути державності. Про це лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок заявив 27 серпня 2017 року в історичному комплексі "Вовчак. Волинська Січ" на Волині під час народного віча.

"Вовчак - це місце українського духу і української боротьби. Місце, яке комуно-більшовицька влада намагалася стерти з пам'яті українців. Їм було мало вбивати українців, вивозити на Сибір, кидати у в'язниці. Вони хотіли ліквідувати українську пам'ять і тому спалили село, яке було поруч. Але знаєте, чому ми сьогодні тут? Чому можемо спілкуватися українською мовою і дивитися один одному в очі? І, врешті-решт. жити в незалежній Українській Державі, у столиці якої є вулиці Степана Бандери і генерала Шухевича. Тільки тому, що існувала УПА. Тільки тому, що у середині ХХ століття молоді хлопці і дівчата пішли на бій з ворогом, не думаючи про перспективу. Вони згортувалися саме тут, у Вовчаку. Згуртувалися у структуру, яка отримала назву - Українська Повстанська Армія. Кожен клаптик землі, по якій ми сьогодні ходимо, просякнутий їхньою кров'ю", - відзначив Олег Тягнибок.

Олег Тягнибок з ветеранами УПА на Вовчаку
Олег Тягнибок з ветеранами УПА на Вовчаку

Очільник націоналістів наголосив, що зараз в Україні триває російська агресія, яку окремі політики досі намагаються видати за АТО. Також він констатував, що є кілька факторів, які заважають Україні реалізувати свій потенціал.

"Сьогодні ми не маємо тієї України, за яку гинули повстанці у Вовчаку. Кожен патріот чудово знає, що у нас два вороги: це Путін та московсько-кремлівська ненажерлива імперія і наша так звана влада на чолі з корупціонерами, баригами і зрадниками ідей Майдану, які перетворили святі речі в базар. Але хочу сказати, що у нас ще й є третій ворог. Це ті ліберали, які називають себе патріотами і одягають вишивані сорочки, вітаються "слава Україні". Бояться, правда, говорити про УПА, бо це для них чуже. Вони намагаються принести нам чужу культуру, ментальність і традиції. Розказують, що хочуть аби всім було добре. Ми також хочемо, щоб у цій державі добре жилося всім. Але в першу чергу українцям як господарям цієї землі.

Українці за своєю натурою гостинні. Ми завжди впустимо у свою хату і нагодуємо того, хто потребує допомоги. Але зараз нам знову нав'язують комплекс меншовартості. Розказують, що маємо бути супертолерантними до всіх. Але коли нашу доброту сприймають за слабкість і витирають об нас ноги, то чи маємо ми терпіти таке ставлення?".

Олег Тягнибок і Анатолій Вітів покладають квіти до пам'ятного знаку УПА на Вовчаку
Олег Тягнибок і Анатолій Вітів покладають квіти до пам'ятного знаку УПА на Вовчаку

Олег Тягнибок відзначив, що українці заслуговують на гідне життя в себе вдома, але для цього потрібно будувати українську Україну.

"Не потрібно будувати фіктивну Україну, яка має українськими лише зовнішні атрибути. Але її суть лишається неукраїнська. Нам потрібна українська Україна. Бо це запорука нашого щастя і майбутнього. Українець має бути успішним та заможним. Він не повинен жебракувати. Ніхто не має права нас шантажувати, розказувати, що "з Бандерою ви у Європу не підете". Підемо! Ще й як підемо. Тому що Європа тут. І якщо сьогодні москаль своїм брудним чоботом не топче Європу, то це лише завдяки нашим героям на Сході. В мене тільки одна мрія: щоб мої діти, навіть не діти, а бодай внуки, вже не боролися за Україну. Давайте ми з вами будемо тим останнім поколінням, яке виконає цю священну місію: завершити те, що не починали, але дуже яскраво продовжили воїни УПА".

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"