ВО "Свобода"

ENG

24 серпня 2017
За підтримки свободівців у День Незалежності на Волині відкрили пам'ятний знак Героям УПА
За підтримки свободівців у День Незалежності на Волині відкрили пам'ятний знак Героям УПА

За підтримки Луцької районної організації ВО "Свобода" у День Незалежності України, 24 серпня 2017 року, в селі Полонка Луцького району відкрили пам'ятний знак воякам УПА, загиблим у боях з російськими окупантами. У заході взяли участь заступник голови Волинської "Свободи", перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, депутат обласної ради від ВО "Свобода" Юрій Цейко, депутат Луцької районної ради від ВО "Свобода" Вадим Веремчук.

Пам'ятний знак Героям УПА, які загинули від рук російських окупантів, споруджено зусиллями місцевої громади за підтримки місцевих свободівців та Луцької районної ради. Він встановлений неподалік повстанської криївки, на місці останнього бою повстанців з кремлівськими енкаведистами 26 травня 1945 року. На пам'ятній стелі загиблим героям значиться чотири прізвища: Дмитро Мельник (псевдо "Коваль"), Денис Семенюк (псевдо "Ярина"), Микола Щегельський (псевдо "Дніпро") та Дмитро Щегельський (чотовий боївки СБ "Коваля").

Освячення пам'ятного знаку здійснили священики УПЦ Київського патріархату на чолі з благочинним Луцького району отцем Володимиром. У заході узяли участь представники місцевої та районної влад, козацько-історичного куреню "Чорна рада", громадські активісти. З історичною довідкою про боротьбу та звитягу місцевих осередків ОУН та УПА присутніх ознайомив місцевий історик і краєзнавець, директор Гіркополківської ЗОШ Василь Мацялко.

"Символічно, що пам'ятник відкрито та освячено в День Незалежності України та в рік, який з ініціативи фракції ВО "Свобода" обласна рада проголосила Роком УПА на Волині. Нашу незалежність наближували цілі покоління національних Героїв, які формували генетичний код нашої Нації. Той код, який жертовністю вояків ОУН-УПА, Героїв Небесної сотні, воїнів новітньої російсько-української війни зробив нашу націю незборимою. Наша боротьба триває, і вона неодмінно закінчиться найбільшою українською перемогою і переможним миром на вкраїнській землі. Адже наша пам'ять про звитягу українських героїв ‒ це вірність їх ідеї", ‒ відзначив у своєму виступі заступник голови Волинської "Свободи", перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик Олександр Пирожик.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"