ВО "Свобода"

ENG

23 липня 2017
На Волині відбувся ІІ обласний фестиваль патріотичної пісні "Вовчак. Волинська Січ"
На Волині відбувся ІІ обласний фестиваль патріотичної пісні "Вовчак. Волинська Січ"

Турійська районна організація ВО "Свобода" у співпраці з районною радою, управлінням культури РДА та обласним науково-методичним центром культури 23 липня 2017 року провели на місці створення УПА, в урочищі Вовчак Турійського району Волині, ІІ обласний фестиваль патріотичної пісні "Вовчак. Волинська Січ". У заході взяв участь заступник голови Волинської "Свободи", перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик.

Відкриваючи фестивальні дійства, Олександр Пирожик нагадав основні етапи відновлення Вовчака, облаштування Історико-культурного комплексу "Вовчак. Волинська Січ", який ось уже кілька років реалізовує Волинська "Свобода". Він нагадав, що повстанці з УПА боронили нашу землю від різних окупантів ‒ німецьких, російських, польський. Їхню бойову славу під чорно-малиновими знаменами сьогодні продовжують герої російсько-української війни на сході та півдні України. А місце створення УПА ‒ урочище Вовчак ‒ стає одним із загальнонаціональних центрів патріотичного виховання.

Фестиваль патріотичної пісні "Вовчак. Волинська Січ" відбувався в межах відзначення проголошеного з ініціятиви фракції ВО "Свобода" у Волинській обласній раді Року УПА на Волині. Загалом у фестивалі взяли участь понад 320 учасників, які представляли 27 пісенних колективів та виконали близько 50 творчих номерів. Компетентне журі конкурсу очолив народний артист України, керівник Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України "Колос" Олександр Огороднік. Усі учасники отримали дипломи та призи від організаторів.

Олександр Пирожик на фестивалі патріотичної пісні у Вовчаку
Олександр Пирожик на фестивалі патріотичної пісні у Вовчаку

Найбільш активними під час фестивальних дійств виявилися представники Турійського, Володимир-Волинського, Локачинського, Іваничівського, Любомльського, Ковельського, Рожищенського, Камінь-Каширського та Луцького районів. Були і гості з сусідньої Львівщини ‒ ветеранський колектив Червоноградської станиці Братства ветеранів ОУН-УПА "Нескорені", приїзд яких забезпечили львівські свободівці. Особливих глядацьких симпатій та оплесків удостоїлися також хор "Посвіт" із Луцька та ветеранський духовий оркестр "Арсен" із Володимира-Волинського, середній вік учасників якого ‒ 70 років. Відновити роботу ветерани-оркестранти вирішили, натхненні перемогою Революції гідности, знайшовши відповідну підтримку Володимир-Волинської "Свободи".

Окрім пісенних виступів, на Вовчаку того дня відбувалися презентації нових книг волинських авторів, присвячених подіям на Вовчаку та з ним пов'язаних, зокрема Юрка Вовка та Андрія Криштальського. Всі охочі могли відвідати місцевий храм Усіх святих землі Української, криївки та инші експонати музею під відкритим небом на Вовчаку, покласти квіти до пам'ятників героям УПА, відвідати виставку-продаж творів декоративно-прикладного мистецтва та сувенірної продукції, скуштувати повстанського кулешу.

Голова Турійської районної організації ВО "Свобода", директор історико-культурного комплексу "Вовчак. Волинська Січ" Василь Мазурик щиро подякував усім за участь у відновленні та популяризації Вовчака. Він висловив тверде переконання, що фестиваль "Вовчак. Волинська Січ" буде традиційним і щороку збиратиме дедалі більше учасників та глядачів. Василь Мазурик зауважив, що відновлювальні роботи другої черги історико-культурного комплексу на Вовчаку тривають постійно, тож тут ніколи не бувають зайвими робочі руки. Він закликав земляків присвятити Вовчаку бодай частину своїх літніх відпусток.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"