ВО "Свобода"

ENG

7 липня 2017
Волинський "Легіон Свободи" доставив допомогу бійцям російсько-української війни
Волинський "Легіон Свободи" доставив допомогу бійцям російсько-української війни

Активісти Волинської "Свободи" протягом 28 червня ‒ 3 липня 2017 року побували на Сході України та доставили бійцям російсько-української війни безоплатну волонтерську допомогу. Делегацію волинян у складі п'яти осіб очолили заступник голови Волинської обласної організації ВО "Свобода", перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик та голова "Легіону Свободи" на Волині, депутат обласної ради Сергій Духницький.

Волонтерська поїздка відбувалася в рамках діяльності Волинської обласної організації комбатантського об'єднання "Легіон Свободи. На фронт вдалося доставити та передати бійцям тактичні ножі та фонарники, оптичні біноклі, пакети найнагальніших медикаментів, домашніх закруток, харчі, солодощі та інший провіант. Особливо тішили українських воїнів дитячі листи та малюнки.

Депутат Волинської обласної ради Сергій Духницький
Депутат Волинської обласної ради Сергій Духницький

Під час поїздки волиняни відвідали позиції українських військ поблизу населених пунктів Селідово, Краматорськ, Соледар на Донеччині, а також Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Кримське, Макарове і Станиця Луганська на Луганщині. В результаті гостинці та подарунки від Волинського "Легіону Свободи" отримали бійці батальйону спецпризначення "Донбас-Україна" Збройних Сил України, танкового батальйону 24-ї ОМБр Збройних Сил України, 93-ї ОМГБр та 14-ї ОМБр.

Знайомство з бійцями із "Легіону Свободи" Січеславщини
Знайомство з бійцями із "Легіону Свободи" Січеславщини

Особливо пам'ятними для Сергія Духницького були відвідини однієї з найгарячіших точок фронту ‒ позицій українських бійців поблизу села Кримське. У 2014-2015 роках Сергій Духницький ніс тут бойову службу. Потрапити на ці позиції вдалося завдяки сприянню нашого бойового побратима Сергія Щербини (позивний ‒ "Свобода"). Друг "Свобода" провів волинських волонтерів на передню лінію вогню, познайомив з бійцями із "Легіону Свободи" Січеславщини, які воюють з ним пліч-о-пліч. Серед них ‒ і молодь із Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Сокіл". Волиняни схилили голови на місці героїчної загибелі нашого побратима Мирослава Мисли…

На місці героїчної загибелі Мирослава Мисли
На місці героїчної загибелі Мирослава Мисли

У Станиці Луганській до делегації долучився депутат Волинської обласної ради свободівець Сергій Сівак, який у ці дні завершив місячну добровольчу медичну вахту у складі Першого добровольчого шпиталю імені Миколи Пирогова. Волиняни доставили на Схід та вручили працівникам Станично-Луганської центральної районної лікарні безоплатну допомогу у вигляді ліків та медикаментів, зібраних і впорядкованих фахівцями ДВТП "Волиньфармпостач", Волинського обласного госпіталю для інвалідів війни, Волинського обласного дитячого територіального медичного об'єднання та Волинської обласної клінічної лікарні. Ліки та медикаменти від цих колективів були доставлені також бійцям батальйону "Донбас-Україна", танкового батальйону 24-ї ОМБр та 93-ї ОМГБр.

Спільно відвідали позиції бійців 14-ї ОМБр із Володимира-Волинського, яка дислокується у Станиці Луганській та околицях. Тут воюють представники Волинського "Легіону Свободи" Віктор Вілентко (позивний "Весна") та Андрій Левчук (друг "Лєший"). Доставили бійцям продовольство та провіант, зібрані волинськими підприємцями та волонтерами. Левова частка зібраного провіанту ‒ заслуга колективу Волинської дирекції УДППЗ "Укрпошта" на чолі з директором Іваном Шевчуком.

У розташуванні 14-ої бригади
У розташуванні 14-ої бригади

Зі Станиці Луганської волинська делегація вирушила до Краматорська ‒ для участі в офіційних заходах з нагоди 85-річчя з Дня заснування Донецької області, що відбувалися 2 липня 2017 року. Тут вдалося почути схвальні відгуки про наших бійців. Наші воїни, як розповідали місцеві, завжди вислухають, порадять і допоможуть ‒ чи то в господарці підсобити, чи вікно засклити, пробитий російськими мінами дах полагодити…

"Приємно було чути таке про наших земляків, які несуть бойову службу на сході України і захищають мирне населення від російських терористів. Адже саме вони формують у східняків позитивний імідж про наші Збройні Сили. Вони розвінчують московські міфи про жорстких западенців-бандерівців, демонструючи всім, що ми, українці, ‒ цивілізована європейська нація. На відміну від людиноненависницької азіатської московської орди", ‒ прокоментував почуте Олександр Пирожик.

"Такі поїздки та зустрічі в зоні бойових дій, обміни гостинцями та подарунками, невимушене братерське спілкування вселяють віру у правильність та непереможність справи, яку спільно робимо. Дай, Боже, здоров'я та незламності наших воїнам, сил і терпіння дожити й вибороти нашу найбільшу українську перемогу!", ‒ підсумовує результати поїздки Сергій Духницький.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"