ВО "Свобода"

ENG

5 липня 2017
У Ківерцях на Волині перейменують вісім вулиць у рамках "десовєтизації"
У Ківерцях на Волині перейменують вісім вулиць у рамках "десовєтизації"

У місті Ківерці на Волині перейменують вісім вулиць, названих на честь діячів совєтського окупаційного режиму. Таке рішення було прийняте 5 липня 2017 року під час засідання постійної комісії Ківерцівської міської ради з питань культури, освіти, медицини, соціального захисту, законності та правопорядку, молоді, спорту, міжнародної співпраці та об'єднання громад під головуванням депутата міської ради свободівця Романа Стецьковича.

Участь у засіданні комісії взяли депутати районної ради від ВО "Свобода" Анатолій Пушкін та Анатолій Король, які доклали максимум зусиль для вирішення зазначеної проблеми, а також депутат Ківерцівської міської ради від "Свободи" Любов Данилюк.

Комісія розглянула питання щодо виконання вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Депутати ухвалили проект рішення, в якому рекомендують Ківерцівській міській раді перейменувати такі вулиці міста:

1) вул. Кузнєцова на загиблого учасника російсько-української війни Ігора Скіри.

2) вул. Мєдвєдьєва на провідника молодіжної гілки ОУН Сепана Мазурця.

3) вул. Васильєва на Андрія Кузьменко (Скрябін).

4) вул. Воровського на Генерала УПА Романа Шухевича.

5) вул. Чкалова на Степана Бандери.

6) вул. 45 років Перемоги на загиблого учасника російсько-української війни Маріса Камінського.

7) вул. Ватутіна на Героя України Василя Мойсея.

8) вул. Лізи Чайкіної на Героя України Івана Тарасюка.

"Питання перейменування вулиць, які носять назви окупантів та символізують радянський тоталітарний режим, давно назріло і перезріло. Цим рішенням ми ставимо крапку у прощанні з совєтським минулим, яке світоглядно тягне нас назад. Те, що такі вулиці й досі збереглися у Ківерцях, свідчить про глибину проникнення совєтської ідеології і наскільки шквідливо вона вплинула на ментальність українців. Розумію, що перейменування вулиць - це лише крок на шляху до відновлення української ментальності і українського духу. Але він життєво необхідний. Бо народ, в якого вулиці носять назви його окупантів, ніколи не стане нацією", - прокоментував рішення голова Ківерцівської районної "Свободи" Анатолій Пушкін.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"