ВО "Свобода"

ENG

29 червня 2017
"Свобода" вимагає повернути у бюджет Луцька 4 млн гривень
"Свобода" вимагає повернути у бюджет Луцька 4 млн гривень

Декілька років земельна ділянка на вулиці Єршова, 6 перебувала в оренді ПРАТ "Автопарк", яке станом на 1 січня 2017 року заборгувало місту близько 4 мільйони гривень. Інформацію про цей борг підтверджено у відповіді на моє депутатське звернення, яку отримано з податкової інспекції міста Луцька. Однак, судячи з тієї ж відповіді із податкової інспекції, вже 1 червня цього року борг з оренди землі був анульований, а вищезгадана земельна ділянка повернута в розпорядження міської влади.

В мене виникає ряд запитань. Цікаво коли і яким чином (за рішенням суду, шляхом укладення додаткової угоди, складанням акту повернення майна тощо) земельну ділянку на вулиці Єршова, 6 повернуто в комунальну власність? Хто, на якій підставі і чому анулював таку значну суму боргу? Хто "кришує" дане питання?

Луцький бюджет втратив 4 мільйони гривень орендної плати через незрозумілі таємні домовленості між владою та ділками. Гроші в міський бюджет не перерахувала не якась там фірма-банкрут, а процвітаюче підприємство, де ведеться торгівля автомобілями.

Виходить так, що хтось користується комунальним майном громади і не сплачує до міської казни мільйонні суми, і це так просто сходить їм з рук. І не просто хто-небудь, а прибуткове підприємство, де торгують автомобілями!

Станом на сьогодні на цій земельній ділянці здійснює свою діяльність інша юридична особа - кооператив "Сігма", яка проводить збір коштів з кожного автовласника. Але знову ж таки - жодних платежів до міського бюджету за оренду землі не здійснюється. Виникає небезпідставна підозра, що кооператив, який безкоштовно й без договору оренди вже використовує земельну ділянку, уклавши договір всеодно не буде платити орендну плату.

Найбільший подив у мене викликає бездіяльність міської влади, зокрема юридичного відділу, які мали б забезпечити претензійно-позовну роботу щодо стягнення коштів з попередніх орендарів. Адже, на мою думку, 4 мільйони гривень для міста є значною сумую. Все ті ж виконавчі органи міської ради мали б вжити заходів щодо недопущення використання комунальної власності без будь-яких правових не те підстав.

Складається парадоксальна і дика ситуація: одні підприємці сумлінно сплачують орендну плату та наповнюють бюджет міста. І роблять вони це в непрості часи, попри економічну кризу і неефективну податкову політику. А окремі ділки, які займаються прибутковим бізнесом, дозволяють собі не платити у міську казну. Фракція ВО "Свобода" у Луцькій міськраді вимагатиме погашення заборгованості за оренду земельної ділянки на Єршова, 6 і повернення коштів у бюджет міста.

Микола Романюк, депутат Луцької міськради від ВО "Свобода"