ВО "Свобода"

ENG

23 червня 2017
Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті розстріляних в'язнів Луцької тюрми
Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яті розстріляних в'язнів Луцької тюрми

23 червня 2017 року луцькі свободівці разом з громадою міста взяли участь у заходах із вшанування пам'яті розстріляних в'язнів Луцької тюрми, розстріляних у червні 1941 року російсько-радянськими окупантами.

Біля стін Луцької в'язниці, де було скоєно цей злочин та вбито близько 2 тисяч українців, зібралися небайдужі лучани, представники місцевої влади. Серед присутніх - керівник Луцької "Свободи" Микола Федік, члени луцького міського комітету Сергій Кудрявцев, Володимир Пшибельський, Ярослав Мамчур, Михайло Щур, депутати Луцької міської ради Микола Романюк та Богдан Вавринюк, голова Волинської Ветеранської Спілки Політв'язнів і Репресованих Ігор Гураль.

Заходи розпочалися скорботною ходою від Свято-Троїцького кафедрального собору до Замкової площі. На території колишньої Луцької тюрми священнослужителі УПЦ КП на чолі з Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відслужили панахиду за жертвами розстрілу. Учасники акції поклали квіти до пам'ятних знаків Жертвам політичних репресій, до місця розстрілу та до Хреста біля монастиря.

Лучани вшановують розстріляних в'язнів Луцької тюрми
Лучани вшановують розстріляних в'язнів Луцької тюрми

Краєзнавець, історик Сергій Годлевський розповів учасникам акції про історію вивчення злочину НКВС та ексгумацію останків розстріляних волинян перед приміщенням монастиря бригіток. Він закликав пам'ятати про те, хто э окупантом і ворогом України.

Микола Федік і Сергій Кудрявцев під час вшанування пам'яті розстріляних в'язнів Луцької тюрми
Микола Федік і Сергій Кудрявцев під час вшанування пам'яті розстріляних в'язнів Луцької тюрми

"Злочин, вчинений російсько-радянськими окупантами у 1941 році, має назавжди залишитися у пам'яті лучан. Як пересторога і як спосіб формування національної самосвідомості. Як засіб очищення від ілюзій про "братній російський народ". Українці, яких тут вбили, були молодими. Єдиний їх злочин був у тому, що вони хотіли мати незалежну Україну і бути господарями своєї землі і своєї долі. За це радянсько-російський окупаційний режим кинув їх за грати, а потім розстріляв. І сьогодні ми всі не маємо плекати жодних ілюзій щодо намірів нашого ворога - Москви. Там, де ступає нога окупанта, приходить смерть, вбивства українців, знищення всього українського", - зазначив у коментарі член Луцького міського комітету ВО "Свобода" Сергій Кудрявцев.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"