ВО "Свобода"

ENG

22 травня 2017
В урочищі Прощаниця вже 21-й рік поспіль вшанували українських Героїв
В урочищі Прощаниця вже 21-й рік поспіль вшанували українських Героїв

21-22 травня 2017 року в урочищі Прощаниця Іваничівського району Волині, поблизу сіл Милятин та Завидів, відбулися урочисті заходи з нагоди з вшанування пам'яті українських героїв. Вже традиційно активну участь у них узяли активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Вкотре "Прощаницю" відвідує лідер націоналістів Олег Тягнибок.

Пам'ятні заходи на "Прощаниці" відбуваються вже 21-й рік поспіль. На урочистості прибули численні делегації свободівців із Луцька та Ківерців, Іваничівського, Горохівського, Володимир-Волинського районів та міста Володимира-Волинського. Серед присутніх ‒ голова Волинської "Свободи", керівник фракції націоналістів у Волинській обласній раді Анатолій Вітів, перший заступник голови Волинської обласної ради свободівець Олександр Пирожик, голова Луцької міської організації Микола Федік.

Панахиду за полеглими українськими героями відслужили настоятель Свято-Покровського храму УПЦ Київського патріархату селища Іваничі протоієрей отець Андрій Мельничук та благочинний Іваничівської округи УПЦ КП отець Ярослав Мельничук. Вони висловили окрему подяку голові Іваничівської районної ради свободівцю Андрію Бадзюню, зусиллями якого до урочища Прощаниця облаштовано доїзд із твердим покриттям. Присутні поклали до могил пам'ятних хрестів вінки та квіти.

Голова Іваничівської районної ради, керівник районної свободівської організації Андрій Бадзюнь привітав учасників та переможців XXІ табірного збору молодих козаків, вручив їм грамоти та призи. Він згадав поіменно всіх мешканців Іваничівщини, загиблих на Майдані та полеглих у російсько-українській війні. Андрій Бадзюнь закликав дітей любити Україну, а дорослих ‒ пам'ятати, що Україну треба не тільки любити, за неї треба боротися.

Ветеран російсько-української війни, член "Легіону Свободи" Олександр Приступа пригадав, що саме три роки тому, після трагічної звістки про розстріл українських бійців під Волновахою, він прийняв рішення йти на фронт. Такі, як він, зупинили російського агресора на східних кордонах нашої держави, не давши йому змоги зайти вглиб України. "На жаль, війна триває й досі, бо владу на Банковій та в державних адміністраціях на місцях захопили ті, хто повдягали вишиванки, але не мають під ними українських сердець. Їхній патріотизм штучний та ілюзорний. Але в Україні продовжують народжуватися нові герої, які здобудуть довгоочікувану Українську національну перемогу і приведуть до влади справжніх українців", ‒ наголосив Олександр Приступа.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"