ВО "Свобода"

ENG

22 травня 2017
Олег Тягнибок: Наше покоління має завершити Українську революцію
Олег Тягнибок: Наше покоління має завершити Українську революцію

Наше покоління має завершити Українську революцію і здобути довгождану перемогу в багатовіковій боротьбі, яку вело кожне покоління українців. Щоби наші діти і внуки вже не виборювали Україну, а користалися плодами боротьби всіх поколінь наших національних героїв. Про це заявив Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок 22 травня 2017 року під час урочистостей із вшанування пам'яті героїв в урочищі Прощаниця Іваничівського району Волині.

"Прощаниця ‒ особливе місце, намолене не одним поколінням. Тут є дух сили нашої нації. Той дух, який, зі слів нашого Пророка Тараса Шевченка, поєднує в собі силу і мертвих, і живих, і тих, що ще не народилися. Сила духу нації формується багатьма поколіннями. Кожне покоління наша нація народжує нових героїв. Наше покоління народжує сучасних українських героїв, героїв Небесної сотні, героїв московсько-української війни. Їхня жертовність ‒ в ім'я того, аби з'явилося покоління, яке вже не виборюватиме Україну, а користатиметься плодами боротьби свої попередників", ‒ заявив Олег Тягнибок, виступаючи перед учасниками зльоту-таборування молодих козаків у Прощаниці.

В урочищі Прощаниця
В урочищі Прощаниця

"Цьогоріч ми відзначаємо 100-річчя Української революції, яку ворогам вдалося потопити в крові. На превеликий жаль, ми й досі не маємо справжньої Української держави. Значною мірою ‒ через дволикість влади, яка молиться відразу декільком богам і лише в інтересах власної кишені. Ми ще не маємо того, за що гинули наші герої. Але ми цього обов'язково досягнемо. Маємо завершити Українську революцію, яка розпочалася 100 років тому. В цьому ‒ місія нашого покоління. Щоби​ наші діти і внуки вже не боролись, а жили у великій, багатій та заможній Україні, про яку мріяли і яку виборювали цілі покоління наших героїв", ‒ додав лідер ВО "Свобода".

Вшановуючи героїв, Олег Тягнибок закликав пом'янути українців, волинян, загиблих три роки тому в кровопролитному бою під Волновахою Донецької області, коли загинуло 16 українців і ще 32 було поранено. Cеред них ‒ і мешканець Іваничівщини Михайло Грицюк. На його могилі в селі Милятин Олег Тягнибок побував перед відвідинами Прощаниці.

Довідково: Урочище "Прощаниця" розташоване в лісі Павлівського лісництва, що розділяє села Завидів і Милятин Іваничівського району на межі з Горохівським районом Волинської області.

Назва урочища походить від слів "прощання", "прощення", "примирення". На цьому місці селяни благословляли на визвольну війну в козацьке військо своїх синів, чоловіків, братів. Тут клялись на вірність Україні січові стрільці. Сюди приходили присягати вояки УПА.

На цьому місці в XVII столітті загін запорізьких козаків врятував від смерті і неволі, змагаючись у бою з татарами, польських вояків. За своє спасіння поляки "віддячили" опівночі, коли козацький табір заснув ‒ напали на нього і вирізали воїнів. Козаки донині спочивають вічним сном в урочищі "Прощаниця".

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"