ВО "Свобода"

ENG

21 травня 2017
У Колках відзначили 74-ту річницю Колківської республіки
У Колках відзначили 74-ту річницю Колківської республіки

21 травня 2017 року у селищі Колки на Волині відбулися заходи з відзначення 74-ої річниці Колківської республіки.

Участь в урочистостях взяли місцева громада, Волинська обласна організація ВО "Свобода", Братство воїнів УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура, громадська організація "Волинська ветеранська спілка політв'язнів і репресованих", громадська молодіжна організація "Сокіл-Волинь", Волинський відділ "Союзу українок", комбатантське об'єднання "Легіон Свободи", активісти Національного корпусу та представники обласної влади.

Учасники акції зібралися біля меморіального знаку "Колківська республіка". Урочистий мітинг відкрив свободівець Ярослав Мосійчук.

74-та річниця Колківської республіки
74-та річниця Колківської республіки

"Феномен Колківської республіки в тому, що вона постала в надзвичайно складних умовах. Це був острівець свободи серед моря окупації. Тут бувало багато відомих командирів УПА, в тому числі головнокомандувач УПА Роман Шухевич. Тут гартувався український дух. На невеличкій площі повстанцям вдалося сформувати прообраз Української держави. Незважаючи на те, що Колківська республіка впала під ударами ворога, але ідея, за яку боролися повстанці, залишалася жити. Напевно саме тому нові російсько-совєтські окупанти робили все залежне аби пам'ять про Колківську республіку була знищена", - зазначив він у виступі.

74-та річниця Колківської республіки
74-та річниця Колківської республіки

Перед громадою також виступили перший заступник голови Волинської облради свободівець Олександр Пирожик, член "Легіону Свободи" Анатолій Король, голова Волинської молодіжної організації "Сокіл-Волинь" Максим Новицький, очільник Національного корпусу на Волині Андрій Дяченко, очільниця "Союзу українок" Волині Любов Ганейчук, члени ветеранської організації УПА.

Анатолій Король виступає на 74-тій річниці Колківської республіки
Анатолій Король виступає на 74-тій річниці Колківської республіки

У виступах лунали віра у непереможність української нації і наголошувалося на тому, що нинішня влада неспроможна в силу своїх ментальних особливостей збудувати сучасну Україну.

Представники духовенства відслужили молебень за полеглими героями. Учасники віча також мали можливість послухати патріотичних пісень та подивитися театралізовану сценку від місцевого будинку культури.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"