ВО "Свобода"

ENG

14 травня 2017
Свободівці Волині взяли участь у фестивалі до 100-річчя Української революції, 75-річчя УПА та Дня матері
Свободівці Волині взяли участь у фестивалі до 100-річчя Української революції, 75-річчя УПА та Дня матері

14 травня 2017 року в селі Затурці Локачинського району Волині відбувся 1V фестиваль народного мистецтва "Над Королівським Шляхом". Цьогоріч фестиваль був присвячений 100-річчю початку Української революції, 75-річчю УПА та Дню Матері. Активну участь у ньому взяли представники ВО "Свобода".

Фестиваль уже традиційно проводиться на території Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, який очолює свободівець Віталій Кушнір. Зі слів голови Локачинської районної організації ВО "Свобода" Сергія Лінника, завдяки цьому фестивалю місцева громада пізнає правдиві сторінки нашої історії, демонструє зразки традиційної української культури, вчить вшановувати українських героїв, поважати українську жінку та матір, формує свідомість підростаючого покоління у дусі патріотизму та любові до своєї Вітчизни. Фестиваль став уже традиційним і перетворився у справжнє свято не тільки для сільської громади, а й усього Локачинського та сусідніх районів.

"Нарешті українці перейшли ту межу, коли ми не тільки згадуємо, а й приурочуємо наші масові заходи до національних пам'ятних дат. Українська революція 1917 року, яку більшовики втопили в крові, національно-визвольна боротьба ОУН, створення УПА ‒ це справді героїчні сторінки нашої історії. З ініціативи фракції ВО "Свобода" 2017 рік на Волині проголошений роком УПА та примусових депортацій українців. 140 тисяч депортованих українців комуністичним польським режимом під час операції "Вісла" ‒ це теж наша історія, про яку не маємо права забувати", ‒ наголосив у своєму виступі перший заступник голови Волинської обласної ради, свободівець Олександр Пирожик.

"Ми прагнемо будувати нашу майбутню історію з сусідами на дружніх, але паритетних засадах. Історична постать поляка за національністю, але українця за духом і державницькими поглядами Вячеслава Липинського нас справді об'єднує, тому в нас діє музей його імені. Також маємо на Волині школи та вулиці імені Шопена, Коперніка, Словацького, Модеста Левицького… Але чому у Польщі немає вулиць і закладів, названих іменами українців? Чому нищаться навіть ті українські святині, які там є? Гадаю, що якби український державник Вячеслав Липинський встав з могили, він теж сказав би, що між доброзичливими сусідами так не повинно бути", ‒ додав Олександр Пирожик.

Фестивальні заходи пройшли за участю колективів художньої самодіяльності, майстрів декоративно-прикладного мистецтва області та району. Захід відвідали представники влади з декількох районів краю. Серед фестивальних заходів ‒ свято патріотичної пісні; презентації нових музейних виставок; акція "Експонат в подарунок музею"; виставка-продаж робіт майстрів народного мистецтва Волині; продаж декоративних рослин; дегустація чаїв на травах і виробів місцевих кондитерів-аматорів; майстер-класи народних умільців.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"