ВО "Свобода"

ENG

30 квітня 2017
У Іваничах вшанували борців за волю України, закатованих НКВС
У Іваничах вшанували борців за волю України, закатованих НКВС

30 квітня 2017 року у селищі Іваничі Волинської області на Кургані Слави вшанували пам'ять бійців за волю України, які були закатовані НКВС та похоронені у спільній могилі.

Місцеві мешканці зібралися на трагічному місці, де колись була катівня НКВС, щоб віддати шану полеглих і похованих у спільній могилі борців за волю України. Ведучою на заході була бібліотекар Ірина Приймак.

Панахиду за закатованими вояками ОУН-УПА та за загиблими борцями за волю України у нинішній час відслужили настоятель Свято-Покровського храму Іванич отець Андрій та священик цього храму отець Василь.

Голова Іваничівської райради свободівець Андрій Бадзюнь подякував усім присутнім, які зібралися, щоб згадати про тих, хто поклав своє життя за Україну. Він закликав не забувати їх подвиг і пам'ятати про сучасних воїнів, які ведуть боротьбу з ворогом України на Сході.

"Ми й сьогодні живемо у важкий час, у час, коли на третьому десятиріччі нашої незалежності нам треба відстоювати незалежність і цілісність нашої держави. У час, коли за це гинуть наші земляки. Поки буде жити наш народ на цій землі, він повинен пам'ятати про своїх синів та дочок, героїв сьогодення, героїв Небесної Сотні, безстрашних борців за волю України", - зазначив у виступі Андрій Бадзюнь.

Також перед учасниками віче виступив свободівець, учасник російсько-української війни Віктор Вілентко.

На вшанування закатованих українських повстанців руками нквдистів, і свого батька, якого спіткала така ж доля, приїхав із міста Новий Розділ, що на Львівщині, уродженець Іванич, Микола Тимощук.

Присутні хвилиною мовчання вшанували героїв, що віддали своє життя, та поклали квіти до Кургану Слави.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"