ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
Любомльська райрада на Волині закликала припинити переслідування учасників блокади торгівлі з ОРДЛО та звільнити Авакова і Амброськіна
Любомльська райрада на Волині закликала припинити переслідування учасників блокади торгівлі з ОРДЛО та звільнити Авакова і Амброськіна

15 березня 2017 року відбулася позачергова сесія Любомльської районної ради, скликана за розпорядженням голови районної ради свободівця Миколи Сушика. Сесія розглянула питання "Про Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимих дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України".

Любомльська районна рада одноголосно засудила спробу припинення блокади торгівлі з тимчасово окупованими територіями окремих районів Донецької та Луганської областей України, яка була вчинена 13 березня 2017 року у силовий спосіб. Під час таких дій було застосовано грубу фізичну силу та заарештовано ряд активістів блокади.

"Ми, депутати Любомльської районної ради, висловлюємо глибоке обурення та засуджуємо силовий розгін учасників блокади торгівлі з окупованими районами Донецької та Луганської областей, вимагаємо припинити переслідування учасників блокади торгівлі з окупованими територіями та закликаємо Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України вжити заходів щодо припинення торгівлі з російським окупантом", ‒ йдеться у зверненні.

Виражаючи волю виборців району, громадських активістів, ветеранів АТО щодо безумовного звільнення та припинення переслідувань учасників блокади ОРДЛО, районна рада звернулася до центральних органів влади з вимогами: негайного звільнення затриманих учасників блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу; закриття усіх кримінальних проваджень проти учасників блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу; звільнення із займаних посад Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та заступника голови Національної поліції України Вячеслава Амброськіна; законодавчого визнання російської агресії проти України війною та прийняття закону про тимчасово окуповані території України.

За пропозицією голови райради Миколи Сушика проект звернення доповнили пунктом щодо безперешкодного доступу волонтерів до українських військових частин у зоні АТО, а також, за пропозицією ветеранів АТО, ‒ щодо необхідності розширення економічних санкцій проти країни-агресора ‒ Російської Федерації.

Окрім того, районна рада прийняла звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради Національної безпеки і оборони України, обласних радщодо блокади банків із російським капіталом.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"