ВО "Свобода"

ENG

1 лютого
Заява фракції ВО "Свобода" у Луцькій міській раді з приводу угодовської позиції депутатів перед антиукраїнською політикою Польщі
Заява фракції ВО "Свобода" у Луцькій міській раді з приводу угодовської позиції депутатів перед антиукраїнською політикою Польщі

Фракція ВО "Свобода" вважає відмову теперішньої більшості в Луцькій міській раді у складі УКРОПу та "Батькіщини" підтримати проект звернення щодо ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року пакету антиукраїнських законів проявом безхребетної, глибоко денаціоналізованої та злочинно безвідповідальної позиції, що завдає серйозної шкоди українським інтересам.

На жаль, депутати Луцької міської ради виявилися нездатними дати гідну відповідь полякам, які системно нагнітають антиукраїнську істерію, зазіхаючи на нашу Волинь як свої "східні креси", піддаючи сумніву право українців мати свою державу і своїх героїв, виступаючи проти звитяжності тих людей, які в минулому столітті віддали свої життя на вівтар свободи та незалежності Української держави.

Луцька міська рада попереднього скликання 17 грудня 2010 року присвоїла Степану Бандері звання "Почесного громадянина міста Луцька". Натомість міська рада цього скликання не проявила політичної мужності продовжити послідовну патріотичну позицію своїх попередників у питанні відстоювання наших національних героїв. Чим іще раз підтвердила, що нинішній склад міської ради є найменш патріотичним із часів незалежності.

Своєю боягузливою "страусиною позицією" теперішня більшість у міськраді фактично підтримала нагнітання антиукраїнської істерії поляками. І цим самим дала зрозуміти їм, що вони й надалі можуть гратись у реваншизм, нав'язувати українцям фальшиву версію історії та тішити себе ілюзіями про нову Річ Посполиту і нові "східні креси". І навіть висловлювати територіальні претензії. А Луцька міська рада тим часом мовчатиме й надалі, вдаючи вигляд, нібито її це не стосується.

На жаль, депутати міської ради від УКРОПу та "Батькіщини" зайняли антиукраїнську угодовницьку позицію, яка не відображає загальні настрої волинян і мешканців Луцька. Вони мали би розуміти, що відстоювання національних інтересів ‒ святий обов'язок кожного українського громадянина, а тим більше ‒ обранців громади.

Ховаючись за маніпулятивними судженнями про "господарку", так звані "патріоти" чітко продемонстрували, що питання національної честі та гідності для них є порожнім звуком. Луцька міська рада перетворилась у дефектний орган із працевлаштування родичів, друзів та політичних васалів. Стала інструментом для вирішення приватних бізнесових питань, виділення за безцінь землі потрібним людям, місцем брудних політичних ігрищ.

Безхребетність теперішньої більшості у міськраді призведе лише до поглиблення польських апетитів. Із часом поляки можуть ініціювати передачу у власність майна, яке до 1939 року належало польським окупаційним інституціям. Такий розвиток ситуації слугуватиме створенню прецеденту реституції майна, що становитиме реальну загрозу національним інтересам України.

Надалі поляки можуть спробувати змусити ЄС на законодавчому рівні засудити "бандерівську ідеологію" і визнати геноцид поляків на Волині. А після цього будуть вимагати гроші за те, що наші предки боронили свою ж землю від їхніх окупаційних збройних формувань ‒ Армії Крайової, "батальйонів хлопських" тощо.

"Свобода" закликає лучан стати на захист національних інтересів України, наших національних героїв, і не допустити, аби боягузлива позиція більшості теперішніх депутатів у міськраді використовувалася для подальшого нагнітання антиукраїнської істерії. Тільки наша спільна активна позиція в цих питаннях дасть змогу захистити честь і гідність нашої нації на славній Волинській землі, де зродилась УПА, виконати моральний обов'язок перед нашими героїчними предками заради майбутніх поколінь ‒ те завдання, на яке виявилася неспроможна теперішня Луцька міська рада.

Прес-служба Волинської обласної організації ВО "Свобода"