ВО "Свобода"

ENG

23 травня 2017
Заява Камінь-Каширської районної організації ВО "Свобода" з приводу піару колишніх партійних керівників КПРС на пам'яті про вояків ОУН - УПА
Заява Камінь-Каширської районної організації ВО "Свобода" з приводу піару колишніх партійних керівників КПРС на пам'яті про вояків ОУН - УПА

Камінь-Каширська районна організація ВО "Свобода" глибоко обурена "чорним" піаром колишніх партійних керівників КПРС на пам'яті про вояків ОУН ‒ УПА. Зокрема це стосується дуже "ініціативного" члена громадської ради при Волинській ОДА Ростислава Кухтея - вихідця з нашого Камінь-Каширського району.

Цей компартійний "перефарбований лис" зараз позиціонує себе як "видатний" історик і майже "націоналіст". Виявляється Ростислав Кухтей колись нібито "коли працював в Черченській школі після армії, жив на квартирі в людини, яка була зв'язковим УПА. Потім цей чоловік був висланий на роботи до Німеччини як дитина. Потім призваний в армію, був поранений. Він ‒ ветеран ОУН-УПА і Червоної Армії".

І очевидно тому Ростислав Кухтей вважає, що має якесь моральне право піаритись на пам'яті вояків ОУН-УПА, проявляючи ініціативу щодо урочистого відкриття стоянки ОУН-УПА "Північ" в урочищі "Зарічки" біля села Хотешів Камінь-Каширського району.

Варто нагадати усім, та й Ростиславу Кухтею також, що після вчителювання в Черченській школі десь в 70-х роках минулого століття він був кадровим штатним працівником спочатку в Камінь-Каширському райкомі ВЛКСМ, а потім і в Камінь-Каширському райкомі КПРС. З кінця 80-х років (з часів так званої перебудови) майже до 1991 року, до здобуття Україною незалежності, Ростислав Кухтей працював першим секретарем Камінь-Каширського райкому КПРС. Очевидно, що тоді Ростислав Кухтей був справжнім комуністом ‒ ярим ненависником ОУН-УПА, інакше б він не був би на цій компартійній райкомівській посаді.

Після здобуття Україною Незалежності Ростислав Кухтей був призначений Представником Президента в Камінь-Каширському районі, потім ‒ керівником Камінь-Каширської РДА. Якраз тоді у нього персонально було багато можливостей як в керівника не тільки ініціювати подібні патріотичні проекти, а й реалізувати їх в повному обсязі! Але в ті часи колишньому компартійному номенклатурнику було не до вшанування пам'яті полеглих вояків ОУН-УПА.

Камінь-Каширська районна організація ВО "Свобода" підтримує ініціативу урочистого відкриття Бази ОУН-УПА "Північ" в урочищі "Зарічки" і буде сприяти її реалізації. Подібні заходи матимуть важливе історичне значення як для вшанування пам'яті полеглих вояків ОУН-УПА на теренах Камінь-Каширщини, так і для патріотичного виховання молоді, особливо в такий складний для України час. Водночас, ми виступаємо проти того, щоб окремі комуністичні діячі минулого піарилися на пам'яті борців за волю України, використовуючи кон'юнктурний політичний момент.

Богдан Козік, голова Камінь-Каширської організації ВО "Свобода", депутат Камінь-Каширської районної ради