ВО "Свобода"

ENG

31 травня 2016
Рожищенська "Свобода" проти ганебної практики закриття сільських шкіл у районі
Рожищенська "Свобода" проти ганебної практики закриття сільських шкіл у районі

Рожищенська районна організація ВО "Свобода" виступає проти ганебного і антисоціального процесу закриття шкіл у селах району, який, крім цього, відбувається у втаємниченій від громадськості формі.

У понеділок, 30 травня, відбулось засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та податкової діяльності Рожищенської районної ради. Найбільш гострим та дискусійним на комісії стало питання щодо реорганізації та закриття загальноосвітніх шкіл І та І-ІІ ступенів. Лобіює рішення про закриття шкіл Рожищенська райдержадміністрація та її структурний підрозділ - районний відділ освіти. Загалом на догоду "офшорній" владі у районі хочуть закрити 7 та реорганізувати 3 школи. Зокрема, планується закривати школу у с. Немир, де лише минулого року за рахунок бюджетних коштів здійснено заміну вікон та шкільного інвентарю та обладнання.

Як аргумент на користь закриття шкіл місцеві чиновники наводять факт відсутності коштів на фінансування малокомплектних шкіл. У той же час посадовців не хвилює той факт, що чимала кількість сільських вчителів залишиться без роботи, що діти будуть добиратись в сусідні, а інколи й не в сусідні, села до школи. Невідомо чи працюватимуть групи продовженого дня, що вкрай негативно позначиться на першокласниках, які аби доїхати шкільним автобусом додому, будуть змушені чекати завершення уроків у старшокласників, і то якщо для них виділять цей транспорт. Районні чиновники спромоглися ініціювати проект рішення про закриття шкіл, але не спромоглися напрацювати план забезпечення доїзду дітей до опорних шкіл, працевлаштування педагогів та інших працівників навчальних закладів.

Додаткових засторог додає сам процес втаємниченого розгляду питання закриття шкіл. По-перше, це питання приховують від мешканців району. По-друге, вже відбулось засідання однієї з постійних депутатських комісій, а розпорядження голови Рожищенської райради про скликання сесії з призначенням дати її проведення так і не має. При цьому, працівниками апарату районної ради поширюється думка, що голова райради невідомо коли ще видасть розпорядження про скликання пленарного засідання. Важко повірити, що голова районної ради та працівники апарату не знають 46 ст. Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", де говориться: "Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради".

Складається враження, що Рожищенська районна адміністрація намагається руками депутатів провести вкрай недолугий проект рішення районної ради і під виглядом оптимізації освітньої галузі закрити школи в сільській місцевості. Фактичним поплічником у цьому процесі стає керівництво Рожищенської районної ради, яке намагається забезпечити процес таємного закриття шкіл на догоду адміністрації у вкрай непрозорий та прихований спосіб.

Рожищенська районна організація ВО "Свобода" переконана, що тотальне закриття сільських шкіл - це удар по українському селу, яке й так перебуває у вкрай важкому становищі. Замість того, щоб стимулювати розвиток самодостатніх сільських громад, влада вдалася до антисоціальних кроків, абсолютно ігноруючи думку людей. Ніхто з чиновників навіть не подумав про те, що буде з вчителями шкіл, які підпадають під закриття. Тому ми вимагаємо припинити таку антинародну діяльність районної влади і закликаємо громаду активно відстоювати свої права.

Прес-служба Рожищенської районної організації ВО "Свобода"