ВО "Свобода"

ENG

14 квітня 2016
Сергій Духницький: Штучні борги за газ мають бути скасовані
Сергій Духницький: Штучні борги за газ мають бути скасовані

Всі ми відчули на собі провальні наслідки роботи коаліційного уряду Яценюка, який відходить у небуття. Влада, яка мала б вирішувати проблеми людей, активно їх створює та примножує. Однією з таких проблем стало неправомірне нарахування боргу за газ.

Здається, що можновладці, які сьогодні керують Україною, не мають жодних обмежень у тому як витягнути останню копійку в збіднілих громадян. Нещодавно волиняни, в яких немає газових лічильників, при оплаті за комунальні послуги виявили, що в них несподівано виник борг за газ. Люди, яких влада поставила за межу виживання, піднявши комунальні тарифи та ціни, з подивом з'ясували, що вони боргують від кількох сот до кількох тисяч гривень перед "Волиньгазом".

В умовах, коли народу банально не вистачає грошей на харчування, одяг та ліки, це викликало хвилю справедливого обурення. Особливого цинізму цій ситуації додає те, що борг громадянам нарахували заднім числом. Я впевнений, що тут не обійшлося без підлої змови влади і олігархів - власників газопостачальних компаній. Адже, близько 70% українських облгазів контролюють структури олігарха Дмитра Фірташа. І з часів Революції гідності в цій сфері абсолютно нічого не змінилося. Як і в інших сферах економіки.

"Свобода" наполегливо і принципово виступає за повернення стратегічних та енергогенеруючих підприємств у державну власність. Ми підготували закони, які передбачають ліквідацію офшорів та монополій в українській економіці, що звільнить Україну від олігархічного поневолення. Але цей парламент відмовився навіть ставити в порядок денний ініціативи "Свободи". Влада взяла курс на консервацію старих корупційних схем. Штучний борг за газ - це ще один спосіб витягнути гроші із зубожілих українців. Ним і вирішили скористатися олігархи, щоб подоїти народ.

Як відомо, велика кількість сімей, які готують їжу і підігрівають воду, але не мають лічильника на газ, платять за нього фіксовану суму. До травня минулого року вважалося, що один споживач спалює від 6 до 18 кубічних метрів газу на місяць.

Але у травні ця норма урядом Яценюка була знижена до 3 - 9 кубів. На фоні кількаразового росту тарифів це дрібниця. Однак, у січні цього року Вищий адміністративний суд скасував цю норму, довівши, що уряд "покращив життя" громадянам з великою кількістю порушень законодавства. Таким чином, десятки тисяч волинян стали боржниками. Не через те, що не платили за газ, а через бездарність уряду.

На жаль, Кабмін проявив свою незацікавленість долею людей і не поспішає вирішувати проблему, яку сам і створив. Вражає така повільність та непослідовність влади, яка з одного боку надзвичайно швидко піднімає ціну на комуналку в 3 - 7 раз, а з іншого дуже повільно реагує на проблеми простих людей. Напевно тому, що інтереси олігархії для влади значно ближчі та зрозуміліші за труднощі виживання українських сімей.

Тому 7 квітня позачергова сесія Волинської облради ухвалила звернення до Кабінету міністрів України щодо неправомірного нарахування боргу населенню за газ. У ній ми вимагаємо від уряду терміново виправити ситуацію та ухвалити постанову щодо перерахунку та скасування боргу за газ, що раптово утворився в громадян.

"Свобода" переконана, що врегулювати ситуацію допоможе лише спеціальне рішення уряду, яке визначить ціну газу за цей період на рівні квітня 2015 року. Громадяни не повинні сплачувати жодної копійки штучного боргу. Досить грабувати власний народ, обслуговуючи інтереси монополістів! Досить годувати корупціонерів та бариг! Також ми наполягаємо на службовому розслідуванні щодо відповідальності посадових осіб за нарахування боргу населенню.

Сергій Духницький, депутат Волинської облради від ВО "Свобода"