ВО "Свобода"

ENG

5 квітня 2017
Голова Рожищенської райради на підтанцьовках у газових олігархів
Голова Рожищенської райради на підтанцьовках у газових олігархів

Цинічне запровадження владою абонентської плати за газ сколихнуло суспільство. Так відверто лобіювати інтереси олігархів мабуть не доводилось жодній владі. Побачивши, що українці поки що терплять тотальне підвищення цін на все, на що тільки можна, правляча олігархічна коаліція на чолі з Порошенком, Гройсманом та "Народним фронтом" вирішила піти ще далі. І з 1 квітня ввела абонентську плату за газ.

Такий крок ‒ черговий доказ того, що у важкий час для країни та громадян, час війни та економічної скрути, влада з олігархами продовжує обкрадати свій народ. Коли під прикриттям субсидій олігархи бюджетні кошти змогли отримувати на рахунки своїх компаній, влада виправдовувалась, що це допомога малозабезпеченим громадянам. Але легалізувавши розкрадання бюджетних коштів та знівелювавши енергоефективність і кроки до енергонезалежності країни, влада пішла далі.

Абонентська плата не підпадає під субсидію, тому кожного з нас змушують заплатити своєрідну данину на рахунки певних олігархів. Як стверджують експерти, до сімдесяти відсотків ринку газу в Україні належить олігарху Фірташу та його російським партнерам. Дії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, сформованої Порошенком та Гройсманом, є відверто лобістськими та непрофесійними.

Фракцією ВО "Свобода" в Рожищенській районній раді першого квітня було подано звернення на ім'я голови Рожищенської районної ради Андрія Музики стосовно невідкладного скликання сесії районної ради та розгляду питання щодо відміни абонентської плати за "користування газовою трубою". Також ми запропонували проект рішення про звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів стосовно скасування відповідних постанов, які передбачають цю злочинну абонплату.

Аналогічне звернення та проект рішення було подано до Рожищенської міської ради. І вже сьогодні, 5 квітня, сесія міської ради прийняла дане звернення. А ось у Рожищенській районній раді станом на 5 квітня досі не скликано сесії. Така бездіяльність голови районної ради Андрія Музики нічого крім обурення не викликає. Напевно його зовсім не хвилює те, що комунальні тарифи знову зростуть. Не обходить, що з українців витягують останні соки аби набити кишені нуворишів. Деструктивна позиція голови Рожищенської райради свідчить, що інтереси олігархату для нього є ближчими за інтереси українців.

Голова фракції ВО "Свобода" в Рожищенській районній раді Олександр Нікончук